Haber

Ali Erbaş Malatya’da inceleme yaptı

11 ilimizi etkileyen depremlerin yaraları sarıyor.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Adıyaman’ın ardından Malatya’ya gitti.

Malatya’ya gitmek üzere Doğanşehir ilçesine uğrayan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, konteyner kentte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile beyin sarsıntısı geçiren vatandaşları ziyaret etti. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ile görüşerek faaliyetler hakkında bilgi alan Önder Erbaş, ardından çadırkentte kurulan 300 kişi kapasiteli mescidi inceledi.

300 kişilik camiyi inceledi

İlçe merkezinde TDV aşevi ve seyyar yemek aracının bulunduğu alana giderek burada çocuklara kitap ikramında bulunan Önder Erbaş, yardım faaliyetlerinden yararlanan vatandaşlarla birlikte merkeze gelerek hayırlı olsun dileklerini iletti. çabuk iyileş.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV tarafından Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’nde Malatya’nın tamamı için kurduğu Zelzele Lojistik Merkezi’nde de incelemelerde bulunan Önder Erbaş, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alarak aktardı. işçiye teşekkür etti.

Alanda yapılan çalışmalar hakkında bilgi edinildi

Başkan Erbaş, daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV tarafından Ahmediye Kızları Kur’an Kursu’nda kurulan Titreşim Uyum Merkezi’ni ziyaret etti.

Deprem bölgesinde görev yapan koordinatör il müftüleri ile görüşme gerçekleştiren Önder Erbaş, alandaki son durum ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyarette Önder Erbaş’a Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç eşlik etti.

gulyali-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu