Ekonomi

Bakan Mehmet Şimşek’ten “Cumhurbaşkanı Çantanın 31 Mart’a Kadar Açılmasını İstedi” İddiasına İlişkin Açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ‘Seçim ekonomisi iddiaları gerçeği yansıtmıyor. 2024 yılında bütçe hedeflerimize ulaşma kararlılığındayız. “Cumhurbaşkanımızın güçlü desteğiyle program hedeflerimize ulaşmak için gerekli politikaları kararlılıkla uyguluyoruz” dedi.

Dezenformasyonla Mücadele İletişim Merkezi Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, bazı medya kuruluşlarında “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Şimşek’ten 31 Mart’a kadar çantayı açmasını istedi” gibi haberlerin yer aldığı belirtildi.

Söz konusu tezlerin doğru olmadığını belirten Erdoğan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Bakanımız Mehmet Şimşek arasında iddia edilen görüşme tamamen asılsızdır. Ülkemizin ekonomi yönetimi Orta Vadeli Program (OVP) doğrultusunda çalışmaya devam ediyor” dedi. Bütçe disiplinini hedefler ve önceliklendirir. Piyasayı çarpıtan manipülatif haberler.” “Güvenmeyin” denildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin bu açıklamasını paylaşarak, “Seçim ekonomisi iddiaları gerçeği yansıtmıyor. 2024 yılında bütçe hedeflerimizi tutturmakta kararlıyız. Cumhurbaşkanımızın güçlü desteğiyle, Program hedeflerimize ulaşmak için gerekli politikaları kararlılıkla uyguluyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu