Haber

Başkan Topaloğlu; Taşeronlarımız için direndik

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde ve Kültür Salonunda belediye işçisine, merakla beklenen banka promosyonları hakkında bilgi verdi.

Başkan Topaloğlu, çalışanlara yaptığı konuşmada bankaların sırf takımlı personeller ve memurlara promosyon verdiğini belirterek “Taşeronlarımızın da bu parayı alması için direndik. Arkadaşlarımızın bir lira bile fazla para alması bizim için çok önemli.” dedi

Kemer Belediyesi çalışanlarının bankadan maaşları karşılığı alacağı promosyon merakla bekleniyordu. Uzun müddettir Kemer Belediyesi Muhasebe Müdürlüğü ünitesi ile birlikte bankalarla görüşmelerini sürdüren Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, belediye işçisi ile iki başka toplantı yaparak görüşmeler hakkında bilgi verdi.

Başkan Topaloğlu’na toplantılar sırasında Belediye Lider Vekili Mustafa Tıraş ve Belediye Lider Yardımcıları Emin Gül ile Baki Yalın eşlik etti.

İlk olarak Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde akabinde da Kemer Belediyesi Kültür Salonunda çalışanlarla buluşan Lider Topaloğlu, görüşmelerin uzun sürmesinin nedeninin bankaların taşeronlara promosyon vermek istemesi olduğunu söyledi.

Başkan Topaloğlu yaptığı konuşmada, “Ben görüştüğüm bankalara taşeronlarımız almazsa bu iş olmaz dedim. O vakit o arkadaşlarımızı göz arkası etmiş oluruz. Sizler bu işi değerlendirin dedim. Bu kez iki banka taşeronlar için de fiyat verdi. Bir bankanın öbür banka ile ortasında bin 200 TL üzere fark var. Bu akşam bankalarla tekrar görüşmelerimizi yaptık. Ben kendi maaşımı da yüksek veren bankaya taşımayı teklif ettim. Yarın bir kere daha görüşme yapacağız. Şuan net olmamak kaydı ile takımlı personel arkadaşlara ve devlet memurlarına 21 bin 400 TL, taşeron arkadaşlara net olmamak kaydıyla 13 bin 500 TL üzere bir para yatıracaklar. Birtakım belediyeler pazarlıklarını tamamlamasına karşın bizim görüşmelerimizin uzun sürmesinin tek nedeni başta da tabir ettiğim üzere taşeronlarımızın da ödeme alması hatta daha fazla alması. Arkadaşlarımızın bir lira bile fazla para alması bizim için çok önemli”dedi.

Birkaç gün içerisinde mukaveleleri imzalamayı planladıklarını söz eden Lider Topaloğlu, belediye çalışanının hususla ilgili kendisine yönelttiği soruları yanıtladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu