Yaşam

Ceyhan’da Yaşar Kemal Gençlik ve Kadın Yaşam Merkezi açılışa hazır

CeyhanBelediye Başkanı Hülya Fazilet, kısa süre önce temeli atılan Yaşar Kemal Gençlik ve Kadın Yaşam Merkezi’nin açılışı öncesi son çalışmaları inceledi.

Ceyhan Yaşar Kemal Kültür Merkezi açılışa hazırlanıyor. Merkezde açılış öncesi son çalışmaları inceleyen Fazilet, Yaşar Kemal isminin Ceyhan’daki gençlik ve kadın yaşam merkezinde yaşatılacağını belirtti.

İlçenin dört bir yanında yılmadan çalışmalarına devam ettiklerini belirten Erdem, şöyle konuştu:

“Ceyhan’da barışın, sevginin, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin yolundan asla vazgeçmeyeceğiz. Yolumuz adaletin, güzelliğin ve beraberliğin yoludur. Barış, sevgi ve barış içinde bir geleceğin yoludur. Ömrü emekle büyüyen Ceyhanlılarımıza yakışacak bir kültür merkezimiz olsun.Bir süre sonra açılışını yapmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.”

Yaşar Kemal’in adını taşıyan merkezin genç kuşakların bakış açısında olumlu değişiklikler sağlayacağını belirten Lider Fazilet, gençler için kütüphane, Ceyhanlı kadınlar için satış noktaları, Ceyhanlı aileler için dinlenme yeri, belediye bünyesinde istihdam edilecek ve istihdam sağlayacak farklı bir işletme.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu