Haber

Çocukları dağa kaçırılan ailelerin VAN’daki protestosu devam ediyor

VAN’da çocukları dağlara kaçırılan ailelerin Halkın Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) binası önünde protestosu 75’inci haftada da devam etti. Harekete katılan Saliha Mert, 2005 yılından bu yana dağa kaçırılan oğlundan haber alamadıklarını belirterek, “O kadar acı çekiyorum ki bu acının tarifi yok. Oğlum, lütfen gel.”

Van’da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler Menekşe Caddesi’nde bir araya geldi. Aileler ellerinde Türk bayrakları, çocuklarının fotoğrafları ve ‘Dağları kurtlara, kuşlara bırakın’, ‘Çocuklarımızı istiyoruz’, ‘Anneler görev başında’, ‘Yeter artık, üzerimizden çekilin’ gibi pankartlar taşıyor. destekler’, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak’. Pankartlarla DEM Partisi binasına yürüdüler. Yürüyüş sırasında polis de güvenlik önlemi aldı. Aileler bina önünde “Kahrolsun PKK”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” gibi sloganlar attı. Ailelerin sesini bastırmak için DEM İl Genel Müdürlüğü binasından yüksek sesle müzik çalındı. Müzik sesine tepki gösteren aileler, “Kahrolsun PKK” sloganları attı.

‘SENİ BEKLİYORUZ’

Protestoya katılan Saliha Mert, oğlu Yetiş’ten 2005 yılından bu yana haber alamadıklarını belirterek, “O günden bu yana oğlum için mücadele ediyorum. Herkese sesleniyorum. Lütfen görün biz anneler. Ne kadar acı.” Acı çekiyoruz. Birileri oğlumu götürdü. Ben oğluma sesleniyorum.” “Oğlum lütfen gel teslim ol. O kadar çok acı içindeyim ki, acım anlatılamaz. Bir kaybım var, kaybım nerede bilmiyorum. Bir insanın mezarı var. Lütfen gel, seni bekliyoruz.” “dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu