Haber

Dilovası’nda kentsel dönüşüm 651 konutla başladı

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı adına kamulaştırma çalışmalarını gerçekleştirdiği Dilovası Tavşancı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim bölgesinde ilk konut projesinin temelleri atılmaya başlandı. Yeni Dilovası’nın ilk etap konutları olan 651 konut, 12 dükkan ve cami inşaatı ihalesini 665 milyon 665 bin liraya kazanan Endam Yapı A.Ş., çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Geçen yıl ağustos ayında ihalesi yapılan ve yer teslimi 12 Ekim’de yapılan konut için ihalesini alan Endam Yapı A.Ş., depreme gönderilen iş makineleri nedeniyle bir süre işine ara verdi. alan. İş makinelerinin geri dönmesiyle Tavşancı’da 20 bloktan oluşan projede çalışmalar hızlandı. 488,41 hektarlık alanın 24,6 hektarı üzerine inşa edilecek olan Dilovası’nın 1. etap konutları 650 günde tamamlanarak teslim edilecek.

MODERN DİLOVASI KURULDU

651 konutluk kentsel dönüşüm planıyla ilgili açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “İlçemize bağlı Mimar Sinan Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi’nin bazı alanlarını kapsayan çalışma ile tehlike arz eden konutların taşınması için çalışmalarımız sürüyor. , sanayide kalan ve kentsel dönüşüm çerçevesinde yaşam koşulları olumsuz etkilenenler Tavşancıl’da. TOKİ projesi ile başlayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın öncülüğünde başlatılan Tavşancıl Kentsel Dönüşüm ve Gelişim bölgesinin ilk etabında yapılacak olan 651 konut ile iki mahallemizdeki bazı konutları taşıyarak modern Dilovası’nın ilk adımlarını atmış olacağız. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi. İleride yapılacak yeni konut projeleriyle daha yaşanabilir, ferah ve sosyal donanımlı yaşam alanları oluşturarak “Yükselen Şehir Dilovası” için çalışacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu