Haber

Eski TÜGVA yöneticisine dolandırıcılık davası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) eski yöneticisi Latif Çetintaş’ın da aralarında bulunduğu 3 kişi Cumhurbaşkanlığı’nın adını kullanarak dolandırıcılık ile suçlanıyor.

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianameye göre, davanın şikayetçisi konumunda medikal ürün satışı yapan Mehmet Ekti yer aldı.

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre, geçen 26 Nisan’da tamamlanan iddianamede, Berke Meşe, annesi Nilgün Meşe ile Latif Çetintaş ise ‘dolandırıcılık’ iddiası ile haklarında dava açılan isimler oldu. Berke Meşe ile Çetintaş’ın tutuklu bulunduğu dosyaya göre, üç sanık Ekti’den Cumhurbaşkanlığının adını kullanarak para aldı.

İddianameye göre Çetintaş, babasını, Cumhurbaşkanının koruma müdürü; diğer sanık Berke Meşe ise annesini, Cumhurbaşkanlığı basın danışmanı olarak tanıttı.

Ekti’nin ifadesine göre, Meşe ve Çetintaş, Cumhurbaşkanlığı’nın 50 adetlik Audi filosu aldığını söz konusu araçlardan 7 tanesini el altından kendisine satabileceklerini söyledi. Ekti, birkaç parça halinde toplam 21 milyon 100 bin lirayı ikilinin hesabına gönderdi. Anılan paranın 2.6 milyonu Meşe’nin, 18.5 milyonu ise Çetintaş’ın hesabına geldi. Ancak, aradan uzun bir süre geçmesine rağmen ne Audi araçlar teslim edildi ne de para iadesi yapıldı.

Taraflar iddiaları kabul etmezken, davanın ilk duruşması önümüzdeki hafta görülecek.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu