Ekonomi

Euroseas filosunu çevre dostu gemilerle genişletiyor

ATİNA – Euroseas Ltd. (NASDAQ: ESEA) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yeni eko-verimli besleyici konteyner gemisi M/V Tender Soul’u satın aldığını duyurdu. En son Eco EEDI Phase 3 tasarımına göre inşa edilen 2.800 TEU’luk gemi, Güney Kore’de Hyundai Mipo Tersanesi Co. tarafından inşa edildi. Tarafından teslim. Bu yeni gemi, şirketin sürdürülebilirliğini ve verimliliğini artırmayı amaçlayan dokuz gemilik yeni inşa programının bir parçası.

M/V Tender Soul, Tier III motoru ve alternatif deniz gücü (AMP) özellikleriyle öne çıkıyor ve Euroseas’ın çevre yönetimine olan bağlılığını gösteriyor. Geminin finansmanı, filo genişletmeye yönelik stratejik bir yaklaşımı yansıtan bir Japon kuruluşuyla yapılan satış ve geri kiralama anlaşması yoluyla yapılandırıldı.

Teslimatın ardından M/V Tender Soul, günlük 17.000 dolardan sekiz ila on aylık bir kiralamaya başladı. Euroseas Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Aristides Pittas, yeni gemiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, geminin benzer büyüklükteki eski gemilere göre yüzde 40’ın üzerinde daha verimli olduğunu vurguladı. Pittas ayrıca şirketin, kiralama oranlarındaki son artışın, yeni inşa programında kalan gemiler de dahil olmak üzere gelecekteki kiralamaları üzerinde olumlu bir etki yaratmasını beklediğini belirtti.

M/V Tender Soul’un da dahil olduğu Euroseas’ın operasyonel filosu, toplam 61.661 TEU kargo kapasiteli 20 konteyner gemisinden oluşuyor. Şirketin filo profili, halihazırda inşa halinde olan tüm gemilerin teslim edilmesiyle birlikte 26 konteyner gemisine ve yaklaşık 75.461 TEU’ya kadar genişleyecek.

Bu yazıda yer alan bilgiler Euroseas Ltd.’ye aittir. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır. tarafından yapılan bir basın açıklamasına dayanmaktadır. 140 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan şirket, konteyner taşımacılığı pazarında faaliyet göstermekte olup, ISO sertifikalı bir gemi elleçleme şirketi olan Eurobulk Ltd. tarafından yönetilmektedir. Euroseas, NASDAQ Sermaye Piyasasında ESEA sembolü altında işlem görmektedir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu