Haber

Galata Köprüsü 40 Gün Kapalı Kalacak

Galata Köprüsü bakım ve onarım çalışmaları yapılacağı için 40 gün süreyle kapalı kalacak. 13 Ağustos’ta başlayacak çalışmalarda araçlar alternatif güzergahlara yönlendirilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Galata Köprüsü’nde bakım ve onarım çalışmalarını yürütecek. İstanbul trafiğinin en kilit noktasında yapılacak çalışmalar için araç trafiği ve toplu taşımayı kullanan vatandaşlar alternatif güzergâhlara yönlendirilecek. 1994 yılında 490 metre uzunluğunda ve 42 metre genişliğinde inşa edilen ve üzerinde tramvay hattı bulunan Galata Köprüsü’nde fuga ve asfalt yenileme çalışmaları yapılacak. Köprünün açılır kapanır çelik tabliyelerine gereksiz yük alınacak, güneşte erimeyen çelik köprü tabliyesine uygun asfalt kullanılacak. Yapılacak bakım ve onarım çalışmaları ile köprünün ömrünün uzaması ve titreşime karşı direncinin artması beklenmektedir.

Araçlar alternatif güzergahlara yönlendirilecek

Bakım çalışmaları kapsamında ilk etapta Galata Köprüsü’ndeki Karaköy Eminönü yönü trafiğe kapatılacak, ikinci etapta ise Eminönü Karaköy yönü trafiğe kapatılacak. İlk etap 13 Ağustos Pazar günü saat 00:00’da başlayacak ve 20 gün sürecek. Bu süreçte Karaköy’den Eminönü istikametine, Karaköy’den Tersaneler Caddesi’ne yönlendirilecektir. Araçlar Unkapanı Kavşağı ve Ragıp Gümüş Pala Caddesi üzerinden Eminönü yönüne yönlendirilecektir.

20 gün sürecek öğle arası çalışmanın ikinci etabında Eminönü Karaköy yönü Ragıp Gümüş Pala caddesine yönlendirilecek. Ulaşım Unkapanı kavşağından Atatürk köprüsü ve tersaneler caddesi üzerinden sağlanacak. Çalışmalar sırasında tramvay seferleri etkilenmeyecek, otobüs seferleri belirlenen kesintili güzergahlara yönlendirilecek. – İSTANBUL

habermentese.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu