Teknoloji

İngiltere, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasını onaylamadı!

 
Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Otoritesi, Microsoft’un Activision Blizzard’ını 68.7 milyar dolara satın almak için nihai kararını verdi. Kurul bu kapsamda alıma onay vermemiştir. Onaylanmama nedenleri arasında, anlaşmanın bulut oyun pazarının geleceğini değiştireceği ve daha fazlası gibi bulut oyun bölümündeki endişeler yer alıyor.
 
İngiltere anlaşmayı onaylamadı
 
 
 
Büyük bir satın almayla bir araya gelen Microsoft, Activision Blizzard’ı bünyesine katmak için birçok ülkeden onay almaya çalışıyor ve bir süredir bu kapsamda çalışıyor. Bu satın alma, “tekel” korkusuyla birçok ülke ve şirket tarafından engellenmeye veya onaylanmamaya çalışılıyor.
 
Bu satın alma işlemine İngiltere’den de bir ret geliyor. Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Otoritesi, bu satın almanın bulut oyun segmentinin geleceğini değiştireceğine inanıyor. Buna göre, önümüzdeki yıllarda İngiltere’deki oyunculara daha az yenilikçi içerik sunulacağından korkarak anlaşmayı reddediyor.
 
Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması, geldiğimiz noktada birçok ülke tarafından onaylandı. Onaylayan ülkeler arasında Brezilya, Sırbistan, Suudi Arabistan, Japonya, Şili ve Güney Afrika yer alıyor. Öte yandan Avrupa Komisyonu’nun (AB) satın alma kararını 22 Mayıs’a kadar açıklaması bekleniyor.

samandagajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu