Haber

İsrail’in uzaydaki yeni casus uydusu: ‘Gökyüzü bile sınır değil’

İsrail, ‘Ofek’ casus uydusunun yeni versiyonunun uzaya gönderildiğini duyurdu. İsrail Savunma Bakanlığı, casus uydunun ülkenin merkezindeki bir üsten fırlatıldıktan sonra başarılı bir şekilde yörüngeye yerleştirildiğini bildirdi.

Tartışmalı yargı düzenlemesine karşı çıkan ve Başbakan Benjamin Netanyahu’nun görevden alındığını açıkladığı Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın süreci denetlediği belirtildi. Gallant, “İsrail Savunma Bakanlığı için gökyüzünün bile sınır olmadığını kanıtlamaya devam edeceğiz.” dedi.

GERİ ADIMDAN SONRA GALLANT MİSYONUNA DEVAM EDİYOR

Netanyahu’nun kitlesel protesto ve grevlere neden olan yargı düzenlemesini ertelediğini açıklamasının ardından görevden alınacağı açıklanan Gallant’ın “bir sonraki duyuruya kadar görevde kalacağı” belirtildi.

Gallant’ın yardımcıları, bakanı görevden almak için gerekli resmi evrakları almadıklarını ve Gallant’ın savunma bakanı olarak çalışmaya devam ettiğini söylediler.

NETANYAHU NE DEDİ?

Netanyahu Pazartesi günü yargı düzenlemesini ertelediğini duyurdu. Tartışmalı yargı düzenlemesiyle ilgili olarak ulusa seslenen İsrail Başbakanı, ülke genelindeki kitlesel protestoların yoğunlaşması ve yargının yetkilerini kısıtlayan düzenlemelere karşı düzenlenen genel grevlerin ardından yasa tasarısından geri adım attı. Netanyahu, “Kabul edemediğim bir şey var. Şiddet yanlısı bir azınlık İsrail’i parçalamaya çalışıyor, bizi iç savaşa çekmek istiyor ve askerliği reddetmemizi istiyor. Bu korkunç bir suç” dedi. haftalardır ülke genelinde tırmanan protestolar. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu