Haber

KAEU öğrencileri ve öğretim görevlileri, yurtlarda depremzedelere psikososyal destek sağlıyor

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAUE) öğrenci ve öğretim görevlileri sosyal reform çalışmaları yaparak çocuklara yönelik etkinlikler düzenliyor.

KAEU’dan yapılan açıklamaya göre, üniversite bünyesinde bulunan Afet Uyum Merkezi’nde çok sayıda istekli akademik personel ve görevli öğrenciler, diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli bir şekilde çalışarak depremzede aileleri ve KYK yurtlarında kalan çocukların iyileşmesine katkıda bulunuyor.

Gönüllü eğitimciler ve öğrenciler, oyun terapileri ve grup çalışmaları ile çocukların olumsuz süreci atlatmalarına yardımcı olarak sosyalleşmelerini sağlıyor. Sürecin en başından itibaren birçok istekli eğitim grubu da çocuklarla resim, kitap okuma, fotoğraf ve klasik zeka oyunları oynayarak beyin sarsıntısı psikolojisini kolayca yenebilmeleri için çocukların güçlü yönlerini ortaya çıkaracak ve destekleyecek faaliyetler yürütüyor.

KAEU Rektörü Prof.

Üniversite olarak bölgede hem yardım hem de yemek hizmeti anlamında ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını vurgulayan Karakaya, şu anda Vakfın asli görevlerinden biri olan çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çocuklara alt yapı oluşturduklarını kaydetti. üniversite.

ortahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu