Haber

Karabağ’da suç örgütüne operasyon: Silah ve uyuşturucu ele geçirildi

İzmir’in Karabağlar ilçesinde 25 suçtan sabıkası bulunan ve kesin cezası 18 yıl 10 ay olan GD (31), saklandığı adreste düzenlenen operasyonda yakalandı. GD’nin evin içinde kömür madenine erişim sağlayan bir tünel kazdığı ortaya çıktı. GD’nin kömür sahasında silah ürettiği ve uyuşturucu sattığı belirlendi. Aramalarda 9 adet tabanca, silah yapımında kullanılan aletler, uyuşturucu maddeler ve yeşil reçeteli sentetik ilaç hapları ele geçirildi.

Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro ekipleri, kesin cezası 18 yıl 10 ay olan GD’nin ilçedeki bir adreste saklandığı bilgisini aldı. Bunun üzerine teknik ve fiziki takibe başlayan polis, çevrede önlem alarak adresi bir süre gözetim altında tuttu. 25 sabıka kaydı bulunan GD’nin adreste olduğunun belirlenmesi üzerine eve baskın düzenlendi.

YATAK ODASINDAN KÖMÜRDEN TÜNEL KAZDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Polis ekipleri onun evde olduğunu belirlemesine rağmen içeri girdiklerinde GD’yi bulamadı. Bunun üzerine yapılan detaylı aramada yatak odasında dolap çekmecesinin gizlediği bir tünel bulundu. Tünelden geçen ekipler, tünelin dar bir koridordan sonra kömür madenine çıktığını belirledi. Polis, kömürlük kapısında yasaklı tür olan pitbull cinsi köpeğin bulunduğunu görünce, veteriner aracılığıyla köpeği etkisiz hale getirdi. Daha sonra kömür ambarının kapısından içeri giren ekipler, GD’yi saklanırken yakaladı.

KÖMÜRÜ SİLAH ATÖLYESİNE DÖNÜŞTÜRDÜ

Şüpheli GD’nin kömür sahasını silah ürettiği atölyeye dönüştürdüğü ortaya çıktı. Adreste ve kömür ambarında yapılan aramada, 9 adet ruhsatsız tabanca, 10 adet farklı boyutlarda ruhsatsız tabanca kılıfı, 74 adet farklı çaplarda tabanca fişeği, silah yapımında kullanılan çok sayıda malzeme, 844 adet yeşil reçeteli sentetik ilaç hapı, 140 gram uyuşturucu ele geçirildi. metamfetamin, hassas terazi ve 11 bin TL ele geçirildi. geçti. ? Operasyonun ardından gözaltına alınan GD, polis merkezine götürüldü. Kasten yaralama, gasp, motosiklet hırsızlığı, uyuşturucu kullanmak, ateşli silah bulundurmak ve açık hırsızlık gibi 25 kabahat kaydı bulunan GD’nin emniyetteki işlemlerinin ardından cezaevine teslim edildiği öğrenildi.

POLİS GELDİĞİNDE TÜNELDE SAKLANIYORDU

Öte yandan, cezası kesinleşmiş olan GD’nin adresine polis geldiğinde kazdığı tünelden kömür madenine indiği, polis ekiplerinin kömür madenine girmesi üzerine, eve gitti ve saklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu