Teknoloji

Madencilik sektörü MINEX’te buluşacak

Bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan MINEX – Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı, Madencilik branşını Fuarizmir’de gündeme getirecek. 30 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek olan MINEX, Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından sektör paydaşlarını İzmir’de ağırlayacak. Fuarla eş zamanlı olarak TMMOB Maden Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Maden Makineleri ve Teknolojileri Kongresi (İMMAT) de düzenlenecek.

İZFAŞ’ın Maden Mühendisleri Odası iş birliğiyle İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlediği 10. MINEX – Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı için çalışmalar sürüyor. MINEX Fuarı 13-16 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında Fuarizmir’de gerçekleşecektir. Fuarda; Maden çıkarma ve çıkarma işlemlerinde kullanılan son teknoloji dev makineler, iş makineleri, teknolojik yenilikler, yangınları önceden tahmin eden sistemler gibi değerli eserler bölüm profesyonelleri ile buluşacak. MINEX’e Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Çin, İsviçre, Çekya, Finlandiya, İsveç, Polonya ve Rusya gibi dünyanın dört bir yanından katılımcı ve profesyonel ziyaretçilerin gelmesi bekleniyor.

 

FUARİZMİR’DE KONGRE

Fuarla eş zamanlı olarak TMMOB Maden Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Maden Makineleri ve Teknolojileri Kongresi de Fuarizmir’de yapılacak. Kongre; Alanında uzman seçkin mühendis ve bilim insanları ile önde gelen üreticiler ve temsilcilerini bir araya getirerek, ilgili alanlardaki bilimsel ve teknik gelişmelerin ve yeniliklerin tartışılacağı bir platform olacaktır. Kongre ayrıca madencilik ve cevher hazırlama faaliyetlerinde yerli teknoloji geliştirme ve üretimi teşvik etmeyi amaçlıyor.

 

FUARDA NELER VAR?

MINEX’te; maden arama, kırma-eleme, öğütme-ayıklama, sondaj, tünel açma, nakliye, cevher hazırlama ve zenginleştirme makine ve teçhizatı, yardımcı makine ve teçhizatı, havalandırma sistemleri, iş sağlığı ve güvenliği malzemeleri. Fuarın ziyaretçi profilini açık ocak ve yer altı maden işletmecileri, cevher zenginleştirme proje işletmecileri, sondaj firmaları, maden ocağı ve iş makinaları operatörleri, doğal ocak işletmecileri, maden ithalatçı ve ihracatçıları, mühendisler, müşavirlik firmaları, kamu kurumu yetkilileri, basın temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler oluşturacak. Fuarın dört günü boyunca çeşitli sektörel etkinlikler de yer alacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

cameli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu