Haber

Melikgazi kapılarını Kayserililere açtı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Melikgazi Belediyesi olarak depremle ilgili acil toplantı yaptıklarını belirten Dr. Mustafa Palancıoğlu, vatandaşların talep ve ihtiyaçları için 252 1300 iletişim numarası ve 0530 2539191 WhatsApp sınır numarasından belediyeye kolayca ulaşabileceklerini hatırlattı.

Depremin ardından Kayseri halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Önder Palancıoğlu, “Tabi bütün vatandaşlarımız depremden endişe duydu, herkes sokağa çıktı. İnşallah daha büyük felaketler olmaz, bunlar Gördüğümüz son sarsıntılardır. Melikgazi olarak Başkan Yardımcılarımız ve yöneticilerimiz ile neler yapılması gerektiği konusunda toplantı yaptık.Bu kapsamda belediyemizin tüm sosyal tesisleri bugün hizmete açılmıştır. Az önce müftümüzle görüştüm, bütün camilerimiz açık. Sebebini merak eden ve evinde rahat uyuyamayan vatandaşlar var ise bu tesisleri, camilerimizi ve diğer kurumlarımızın imkanlarını kullanabilirler. İkramlarımızda çay ve çorba olacak. Doğal olarak çok endişeliyiz, çok endişeliyiz.” Paniklemek, trafiği tıkamak, nitekim çok büyük kayıplara yol açabiliyor.

Lütfen yüksek katlı binalarda kullandığımız asansörler varsa firma kontrol etsin. Kayseri’de belediyemize başvurmak isteyen ve rastgele bir talebi olan vatandaşlarımız varsa 252 13 00 numaralı telefondan bizi arayarak destek isteyebilirsiniz. Veya 0530 253 91 91 numaralı WhatsApp hattımızdan bize yazabilirsiniz. Yaklaşık bir aydır Kahramanmaraş merkezden Dulkadiroğlu Elbistan, Hatay, Malatya, Adıyaman ve Osmaniye’ye kadar 300’e yakın işçi ve 120 araçla belediye olarak faaliyet gösteriyoruz. Burada da elimizden geldiğince hazırlandık. Tüm Kayserili hemşerilerime tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu