Haber

MİT operasyonlarının ardından İsrail medyası alev alev yandı! Erdoğan’ı hedef aldılar

  • Haber7 – ÖZEL

İsrail’in önde gelen gazetelerinden biri ‘Bugün İsrail’Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ‘teröristleri desteklediğini, teröristlere yataklık ettiğini’ söyledi. ‘İslamcı lider’dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önceki konuşmasında İsrail’i sert bir şekilde eleştirmişti. Hamas Terör örgütü olmadığını, kurtuluş ve mücahitlerden oluşan bir grup olduğunu belirtti.“ERDOĞAN HAMAS ÜYELERİNİ AĞIRLADI”

Israel Today gazetesi raporunda Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kasti cümlelerle eleştirdi. İşte haberin bir kısmı:

“Uzun bir diplomatik soğukluğun ardından Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkiler ısındı, ancak Erdoğan’ın Filistinli terörist grupların yanında yer almaya devam etmesiyle ilişkiler geriye doğru kaydı. Erdoğan uzun süredir Filistin davasının savunucusu oldu ve hükümeti Hamas’a ev sahipliği yaptı Türkiye’nin terör örgütleriyle hem ideolojik hem de operasyonel açıdan ilişkileri var.” “Türk topraklarında çalışan teröristler altyapı kuruyor ve İsrail’e karşı terör saldırıları planlıyor.”

“İKİLİ İLİŞKİLER TAMİR EDİLMEYECEK DURUMDA”

Daha önce de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan İsrail medyası, Erdoğan’ın bu tutumunun ilişkilerde onarılamaz bir kopuşun sinyali olduğunu belirterek şunları yazdı:

“İsrail, 2008’deki krizden sonra Türkiye ile ilişkilerinin imajının geliştiğini gördü. İsrail, ilişkileri ısıtmak için Erdoğan’ın geçmişteki tuhaf açıklamalarını geride bırakmaya istekli olsa da, Erdoğan’ın son açıklamaları hiçbir zaman onarılamayacak bir kopuşun sinyalini veriyor” yakında.”

Gazete, ‘İsrail hükümetinin bu savaş sırasında, hatta savaşa giden süreçteki eylemlerini eleştirmek’ ile ‘savaşta İsrail devleti ve onun başkanının kusuru’ demek farklı şeyler olduğunu belirterek, şöyle konuştu: ” Uluslararası ilişkilerde meşru eleştiriye çok yer var ama bu bir eleştiri değil; bu onun herhangi bir eyleminin eleştirisi değil.” “Sonuç olmayacağını düşünen bir liderin çaresiz çığlığı. Artık İsrail ve uluslararası toplumun ona durumun böyle olmadığını göstermesinin zamanı geldi.”

AĞIR BEDEL ÖDEDİLER

İsrail istihbarat teşkilatı Mossad’ın yakın zamanda yaptığı açıklamada; Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hamas’lılar Türkiye dahil nerede olursa olsun yakalanacak ve cezasız kalmayacak” açıklamasının ardından son derece net ve kararlı bir şekilde yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarda; “Böyle bir hata yaparlarsa bedelini çok ağır öderler..” ifadesini kullandı. Bu yanıtın ardından Milli İstihbarat TeşkilatıMossad’a hizmet eden casusları yurt içi operasyonlarla tek tek yakaladı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu