Haber

Prof. Dr. MURAT DİLMENER ACİL HASTANESİ ÖNÜNDE ‘CERRAHPAŞA’ PROTESTOSU

CERRAHPAŞA Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’ne taşınma kararı hastane çalışanları tarafından protesto edildi. Açıklamada, “Cerrahpaşa’daki mağduriyet yeni bir mağduriyetle çözülmeye çalışılıyor. Yetkililerin bu karardan geri dönmesini talep ediyoruz.”

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi binalarının depreme dayanıklı olmaması nedeniyle Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’ne taşınma kararı hastane çalışanları tarafından protesto edildi. 270 sağlık çalışanının başka hastanelere sevk edilerek lojmanlardan çıkarılacağını öne süren grup, ‘Yörük değiliz, ev sahibiyiz’ sloganları attı.

Pandemi sürecinde Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’ne atandıklarını ve zor şartlar altında çalıştıklarını belirten Prof. 3 yıl önce ölüme neden olan bir hastalık daha en başındaydı.Bizi bekleyen anne,baba,eş,çocuk yokmuş gibi müdahale ettik.Bazen ağır bakımın bir köşesine oturup ağladık. Üzerimizde ağır bir manevi baskı var. Ama hastalarımızla ilgilenmekten hiçbir zaman vazgeçmedik. Bugün de gördüğümüz gibi teşekkür değil cezaya çarptırıldık. “Bu ekonomik koşullarda yakın meslektaşlarımızın bir anda gitmelerini istemek ne ahlaki ne de vicdani bir davranıştır. . Birçok meslektaşımızı mağdur eden bu karardan yetkililerin geri dönmesini talep ediyoruz” dedi. Hemşireler ve Tüm Sağlık Çalışanları Sendikası (HEP-SEN) Genel Başkanı Yunus Şimşek, “Neden çürümüş bir binada hizmet etmek zorunda kaldık. 12 yıldır Cerrahpaşa’da. Cerrahpaşa’daki mağduriyet yeni bir mağduriyetle çözülmeye çalışılıyor. Dekan Beyefendi ‘Prof. Dr. Murat Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi boş, buraya taşınıyoruz” dedi. Basın açıklamasının ardından sağlık çalışanları hastane önünde bir süre oturma hareketi yaptı.

Görüntü dökümü: ——————–Protestolardan genel görüntüler -Basın açıklaması -Sloganlar atıldı

besiktas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu