Haber

Sivil toplum kuruluşları Kayseri’de İsrail’i protesto etti

Kayseri’deki sivil toplum kuruluşları İsrail’in Gazze saldırılarını yürüyüşle protesto etti.

Kayseri Gönüllü Kuruluşları Platformu ve Memur-Sen İl Temsilciliği üyeleri Kartal Şehitliği’nde bir araya geldi.

Buradan Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyen grup, pankart ve bayraklarla sloganlar atarak İsrail’in zulmünü kınadı.

Bürüngüz Camisi önünde grup adına açıklama yapan Abdülaziz Öztürk, insanlığı katletmeye yemin eden katil İsrail’in Filistin’de insanlığa yönelik yağma saldırılarının devam ettiğini söyledi.

Öztürk, İsrail’in Filistin’e yönelik kanlı saldırılarının derhal durdurulmasını, ateşkes sağlanmasını ve İsrail’in 100 yıldır işgal ettiği topraklardan çekilmesini talep etti.

Başta Başbakan Binyamin Netanyahu olmak üzere katliamların katillerinin ve tüm İsrailli yöneticilerin Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanması ve işledikleri insanlığa karşı suçlardan hesap sorulması gerektiğini belirten Öztürk, şöyle konuştu:

“Ateşkesin ardından Filistin’e insani yardım ve sağlık seferberliği başlatılmalıdır. Filistin’de tedavisi mümkün olmayan yaralılar, başta Türkiye olmak üzere İslam ülkelerinin hastanelerine sevk edilerek tedavi edilmelidir. İslam İşbirliği Teşkilatı, harap olmuş Gazze ve Filistin’in yeniden inşasını ve inşasını destekleyin.” “Üye devletler ortak bir fon kurmalı ve derhal harekete geçmelidir.”

Açıklamanın ardından okunan duanın ardından katılımcılar dağıldı.

mudurnuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu