Haber

Trakya Üniversitesi Elbistan’da depremzedeler için destek merkezi kurdu

Trakya Üniversitesi grubu, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde afetzedeler için destek merkezi kurdu.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, afet nedeniyle deprem bölgesinde görevlendirilen Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ın talimatıyla 155 kişilik üniversite ekibi Elbistan’a gitti.

Trakya Üniversitesi Sağlık, Kültür, SporKoordinatörlüğünü Daire Başkanı Öğretim Üyesi Burak İşmen’in yaptığı ekip, destek merkezinde yer alan aşevi, sağlık ocağı, pazar yeri, çadır, konteyner ve tuvaletlerle bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi’nin depremin tüm olumsuzluklarına ve iklim koşullarına rağmen depremin ilk gününden itibaren hızla örgütlenerek sahada aktif rol üstlendiğini belirtti.

Tabakoğlu, üniversite ve bölgenin kaynaklarını bir araya getirerek Elbistan’da vakıf merkezi kurduklarını belirterek, “155 çalışanımızla halkımızın yardımına koştuk. Amacıyla kurduğumuz Trakya Üniversitesi Elbistan Destek Merkezi’nde” düzenli ve sürdürülebilir bir yaşam alanı, sıcak yemek, sağlık hizmeti, hijyen imkanları, giyecek ihtiyacı olan ihtiyaç malzemelerini depremzedeler için bir araya getirdik. İnsanların yemek yiyip ısınabilecekleri alanlar oluşturuyoruz. Bölgedeki en sistemli yerlerden birini koordine ederek tüm ihtiyaç sahiplerini merkezimize davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu arada takviye merkezinde görev yapacak doktor, sağlık çalışanı ve teknik destek görevlisinden oluşan 23 kişilik yeni bir grup Elbistan’a uğurlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu