Haber

Türkiye’den Gazze’ye yardım kampanyası başlıyor

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İzani Turan, İsrail’in saldırılarını sürdürdüğü Gazze için Türkiye genelinde yardım kampanyası düzenleneceğini duyurdu.

TDV Genel Müdürü Turan, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana saldırdığı Gazze’de vahşete tanık olunduğunu belirterek, bu vahşeti ‘gece yarısı sivillerin üzerine bomba yağdırmak, dünyaya gözlerini yeni açan bebekleri katletmek, yok etmek’ olarak açıkladı. Geleceklerini yok eden, evlerini yok eden Turan, savaşın bir kanunu olduğuna inanan bir medeniyete ait olduklarını ifade etti.

“Şu anda çeşitli eşyaları taşıyan 6 tır bekliyor.”

Vakıf olarak bölgede yaptıkları çalışmalara ilişkin Turan, “Şu ana kadar 350 bin dolar civarında bir yardım organize ettik. Sıcak yemek, hijyen, ilaç ve gıda kolisi hazırlamaya çalıştık. 22 gün boyunca devam edecek olan Gazze Şifa Hastanesi’ndeki işçilere 100 bin dolar.” “Gönderdik. Şu anda çeşitli eşyaları taşıyan 6 tır bekliyor. Filistin ve Kudüs bizim kırmızı çizgimiz. Oradakiler de din kardeşlerimiz. İslam aleminin uyanışına vesile olacağına inanıyorum. Bu yardımı sağlayabiliriz.” En kısa sürede güçlü bir şekilde oraya varacağız” dedi.

Gazze’ye yardım kampanyası başlıyor

TDV Mütevelli Heyeti ile toplantı yaptıklarını belirten Turan, “Diyanet İşleri Başkanımız talimat verdi; bu hafta cuma günü tüm camilerden Filistin’e yardım kampanyası başlatılacak. Milletimiz ‘Ne zaman?’ diye soruyor. Biraz geç kalmamızın ya da başkanlığımızın devreye girmemesinin nedeni şu: Yardımların bir an önce ulaştırılması.” “Halkın elinden alıp, sonra da yardımları alamadığımız için alamamakla suçlanmak istemiyoruz” dedi.

“Aldığımız yardımın her kuruşunu harcayacağız.”

Vakfın yardım kanallarının açık olduğunu kaydeden Turan, şöyle devam etti:

“Biz o yardımla acilen yapılması gerekeni yapıyoruz. Ancak Başkanlığımız Türkiye genelinde bir kampanya başlatıyor. İnşallah çok daha farklı yardımlar da beraberinde gelir ve bu ülkenin bu ülkeye kavuşacağı günleri Rabbimizden bekliyoruz. Terör gözyaşlarına boğulacak. Aldığımız her kuruşu harcayacağız çünkü bunlar kuraldır. Bunlar bağıştır, milletimizin emanetidir. Milletimiz bu güvenleri artırdıkça biz de yardımlarımızla, insan gücümüzle orada olmaya çalışacağız. Hazırlıklarımızı yapıyoruz, vakıf olarak kapıların açıldığı andan itibaren insan gücümüzle orada olmayı hedefliyoruz.”

“Yardımların mümkün olan en kısa sürede ulaştırılması için her türlü çabayı göstereceğiz.”

Gazze’ye gönderilmek üzere TDV’ye bağışta bulunmak isteyenlere seslenen Turan, şunları söyledi:

“Yardım yapmak isteyenler ‘bagis.tdv.org’ adresimize girdiklerinde kampanya seçenekleri karşınıza çıkacak. Oradaki Filistin’e tıkladıklarında istedikleri kadar yardım bağışlayabilirler. 103 numaramız aracılığıyla bu yardımı ulaştırabilirler. AFAD ile birlikte Cumhurbaşkanlığımızın gösterdiği doğrultuda hareket ediyoruz “Cumhurbaşkanlığımızla uyumlu olarak bu yardımları en hızlı şekilde ulaştırmaya çalışacağız.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu