Haber

Uşak Üniversitesi, Uşak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile iş birliği protokolü imzaladı

Uşak Üniversitesi, Uşak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile yapılan iş birliği protokolüyle stadını Uşaklı gençlerin hizmetine açtı.

Uşak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu U14 yaş grubu resmi futbol play-off maçları Uşak Üniversitesi stadında yapılıyor. U14 Futbol takımları Uşak Gençlerbirliği ile Gençlik Merkezi GS arasında oynanan maç öncesinde Uşak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Osman Kocabıyık, spora yaptığı katkılardan ve Uşak Üniversitesi spor tesislerini gençlere açmasından dolayı Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş’a teşekkür plaketi takdim etti.

Kocabıyık: “Uşak Üniversitesi her alanda öncü. Üniversitemizin spor tesisleri Uşak için büyük bir fırsat.”

Osman Kocabıyık, Uşak Üniversitesi spor tesislerinin Uşak için büyük bir fırsat olduğunu belirterek, “Uşak Üniversitesi spor tesisleri alt yapısı ve üst yapısıyla Uşak için büyük bir fırsat. Rektörümüz Ekrem Savaş eğitim, spor ve kültürel faaliyetlerde öncüdür. amatör gençlere, Uşak Üniversitesi spor tesislerine, “Onların fırsatlardan yararlanmalarını sağlayan ve profesyonelliğe geçişlerinde destek veren Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’a ve Spor Bilimleri Fakültemize teşekkür ediyorum” dedi. .

Rektör Savaş: “Üniversitemizin sosyo-kültürel ve sportif olanakları şehrimize ve bölgemize hizmet ediyor.”

Rektör Savaş, göreve geldikleri 2018 yılından bu yana üniversite-kent entegrasyonu adına birçok çalışma yürüttüklerini belirterek, “Üniversiteler sadece eğitim ve bilimsel çalışmalarla değil, sosyo-ekonomik alanda yaptıkları çalışmalarla da milletimizin hizmetindedir. -Kültür ve spor alanları.”

Prof. Dr. Savaş: “Gençlerimizin geleceği için fırsatlarımızı paylaşıyoruz”

Gençlerin her alanda gelişimi için üniversitenin imkanlarını şehrin tüm kurumlarıyla paylaştıklarını belirten Prof. Dr. Savaş, “Gençler bizim geleceğimizdir. Üniversitemizin imkanlarını şehrimizin tüm kurumlarıyla paylaşıyoruz. her alanda gelişebilmeleri için gençlerimizin yanındayız. Alanında uzman akademisyenlerden oluşan ekibimizle gençlerimizin yanındayız. Tüm açık ve kapalı spor tesislerimizde halkımızın faydalanacağı etkinlikler düzenliyoruz. Yaz spor okulları için yaz spor okulları açtık. 2018 ve 2019’da çocuklarımıza. “Pandemi girince ara vermek zorunda kaldığımız bu faaliyetleri yürütmeye devam ediyoruz. Ayrıca basketbol, ​​voleybol, yüzme, hentbol ve futsal karşılaşmalarına da ev sahipliği yapıyoruz. Yaklaşık bir aydır spor tesislerimizin ve stadımızın tüm tesislerini Uşak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na açtık” dedi.

Uşak Üniversitesi Spor Kulübü’nün kurulduğunu sözlerine ekleyen Prof. Dr. Ekrem Savaş, kulübün futbol, ​​basketbol, ​​voleybol, masa tenisi ve bireysel spor dallarında resmi maçlara katılacağını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş Uşak, Gençlerbirliği-Gençlik Merkezi GS yarışmasını başlatarak gençlere başarılar diledi. – UŞAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu