İş

Usio rekor gelir artışı ve pozitif FAVÖK tahmini bildirdi

SAN ANTONIO – Entegre elektronik ödeme çözümleri sağlayıcısı Usio, Inc. (NASDAQ:USIO), 2023 mali yılı için rekor bir gelir artışı beklediğini ve bir önceki yıla göre %18-20 oranında bir artış öngördüğünü açıkladı. Bu öngörü, kripto para işlemleri hariç elektronik ödeme işlem hacminde %21’lik bir artış görülen dördüncü çeyrekteki güçlü performansla destekleniyor.

Şirketin başkanı ve CEO’su Louis Hoch, büyüme gidişatına olan güvenini dile getirerek başarıyı şirketin Ön Ödemeli ve PayFac (Ödeme Kolaylaştırıcı) hizmetlerinin gücüne bağladı. Ön Ödemeli iş kolu, satın alma hacminde %65’lik bir artışa tanık oldu ve üst üste ikinci çeyrekte ön ödemeli kartlara 100 milyon doların üzerinde para yüklendi. Benzer şekilde, PayFac iş hacminde de bir önceki yıla göre %17’lik bir artış yaşandı.

Usio’nun ACH (Automated Clearing House) işi de dördüncü çeyrekte olumlu bir hareket gösterdi ve hem işlem hacmi hem de işlenen dolarlardaki artışlarla daha önceki düşüşleri tersine çevirdi. Bu sonuçlar, şirketin 2022’nin sonlarında kripto para şirketleri için işlem yapmayı durdurma kararının ardından geldi.

Ödeme işlemlerine ek olarak, Usio’nun Çıktı Çözümleri bölümü ilk kez kağıttan daha fazla elektronik belge teslim ederek önemli bir kilometre taşına ulaştı. Bölüm, 2023 yılında 37,3 milyondan fazla elektronik belge işleyerek brüt marjların iyileşmesine katkıda bulundu.

Tüm yıl boyunca işlenen toplam dolarda %26’lık ve işlenen toplam işlemlerde %9’luk bir düşüşe yol açan kripto sektöründen çıkışa rağmen, Usio’nun genel performansı güçlü kalmaya devam etti. Şirket, 2023 yılında toplam 5,3 milyar dolar işlem gerçekleştirdi ve 37,2 milyon işlem gerçekleştirdi.

Usio’nun ileriye dönük ivmesinin, Elektronik Fatura Sunumu ve Ödeme pazarına genişlemeye ve Çıktı Çözümleri işindeki son kapasite artışından yararlanmaya odaklanarak 2024 yılına kadar devam etmesi bekleniyor.

Bu rapor Usio, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır ve şirketin finansal performansını ve projeksiyonlarını yansıtmaktadır. İçerik, şirketin iddiaları onaylanmadan gerçeklere dayalı olarak sunulmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu