Haber

Vatan Partisi Kurucu Üyesi Eşber Atila partisinden istifa etti: Kılıçdaroğlu’na destek görev oldu.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) kesin cumhurbaşkanı aday listesini açıklamasının ardından Memleket Partisi Parti Meclisi (PM) üyesi Eşber Atila partisinden istifa etti. Atila, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Tek adam dönemini bitirmek, saray rejimini bitirmek, cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na takviye yapmak isteyen herkesin görevi haline geldi. Kurucusu ve Parti Meclisi Üyesi olduğum Vatan Partisi.”

TWİTTER’DAN AÇIKLAMA YAYINLADI

YSK Lideri Ahmet Yener’in bugün kesin cumhurbaşkanı aday listesini açıklamasının ardından Vatan Partisi’nin kurucusu ve Başbakanlık üyesi Eşber Atila partisinden istifa ettiğini açıkladı. Atila’nın istifasına ilişkin Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklama şu şekilde: “Bizim haklı olduğumuz ve insanların bundan sonraki yaşamlarının nasıl olacağı konusunun üzerinden zaman geçti. Bu noktada tüm birikimlerimi göz önünde bulundurarak karar vermek çok değerli. Bu süreçte eleştiri hakları geçmişte yaşadığım tüm haksızlıkları gizli ve gömüyor.Gençlik kolunda ve gençlik kollarında aldığım öğreti şu: ‘Bireysel başarı arzusu toplumsal bir kazanım olmamalı’.

“KILIÇDAROĞLU’YA DESTEK OLMAK ÖDEV OLDU”

Ancak tüm bilgiler; AK Parti’yi gönderme ve hükümeti değiştirme maksadıyla yapılan çalışmaların hatalı sonuçlara yol açacağını gösteriyor. Bu durumda, iftira atan, ayrılan taraf değildir; Birleştirici ve bütünleştirici yönün faydalı olduğuna inanıyorum. Artık pek çok farklı siyasi görüşün kabul gördüğü hatta birbirine zıt diyebileceğimiz partilerin bile kabul gördüğü Genel Başkanımız olan Cumhurbaşkanlığı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na takviye yapmak için; Tek adam dönemini bitirmek, saray rejimini bitirmek isteyen herkesin görevi haline geldi. Bu nedenle kurucusu ve Parti Meclisi üyesi olduğum Vatan Partisi’nden istifa ediyorum.

Mayıs sabahı tüm Atatürkçüler, vatanseverler, özgürlük ve insan hakları savunucuları, laik demokratik Cumhuriyetten yana olanlar ve tam bağımsız Türkiye için haykıranlarla yeniden bir arada olmayı temenni ediyorum. 14, önce sandıkta, sonra iktidara geldiğimizde.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu