Haber

Babacan’dan ‘Kılıçdaroğlu’nun adaylığı’ sorusuna yanıt: Eşime bile cevap vermedim

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı Ankara’da ziyaret ettiğini söyleyen Habertürk yazarı Kübra Par, ziyaretin detaylarını yazdı.

Babacan için “Sınıfın en çalışkan çocuğudur” yorumunu yapan Par, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığına ilişkin sorduğu soruya Babacan’ın yanıtını şöyle aktardı:

“Sohbet bitmeden adaya sözümü getirdim. ‘İYİ Parti Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığından uzak duruyor. Siz de riskli buluyor musunuz?’ Diye sordum.

‘Hanım. Kübra, ben bu konuyu ne parti toplantılarımızda ne de yakın meslektaşlarımızla yaptığımız sohbetlerde hiç gündeme getirmedim. Ben de açılmasına izin vermedim. Henüz adayı tartışma aşamasına gelmedik. Şunu söyleyeyim, bu sabah kahvaltı masasında eşim bile bu iddiaya girdi. ‘Sizi bir vatandaş olarak dinliyorum’ dedim ama cevap vermedim ve epey güldük.

Yani gördüğünüz gibi diğer partilerde kazan kaynıyor olsa bile Ali Babacan programı önce belirleme ilkesine canı gönülden inanıyor, ‘Yeryüzünün kulağı var’ diyerek adayla ilgili fikirlerini eşinden bile adeta saklıyor!

TAM MAKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu