Haber

Biden’ın Kongre’ye daveti

Biden, “Ulusal Silahlı Şiddet Farkındalık Günü” münasebetiyle yazılı açıklama yaptı.

Sadece geçen yıl 40 bin Amerikalı’nın silahlı şiddete kurban gittiğini kaydeden Biden, son zamanların en değerli silah güvenliği maddesini imzaladığını kaydetti.

Biden bunun bile yetersiz olduğuna dikkat çekti. sözlerini kullandı.

ABD Kongresi’ndeki Cumhuriyetçilerin seçmenlerini dinlemek yerine silah lobisinin emirlerini yerine getirmeye devam ettiklerini belirten Biden, “Cumhuriyetçiler Kongre’de çocuklarımızı sınıflardaki silahlı şiddetten korumak yerine silah üreticilerini tutmaya odaklanıyor. sorumluluktan.” değerlendirmesini yaptı.

Biden, Amerika’da silahlar çocukları öldürmeye devam ederken, Kongre’de Cumhuriyetçileri ikna etmenin çok zor olmaması gerektiğini, eyalet milletvekillerinin harekete geçmesi gerektiğini belirtti.

Amerikalıların da daha fazlasını talep etmesi gerektiğine işaret eden Biden, “Gelecekte AVM’lerimizi, marketlerimizi, sinemalarımızı ve ibadethanelerimizi silahlı şiddetten korumak bizim elimizde. Her gün anne babaların başının derde girmesini önlemek bizim sorumluluğumuz. gün çocuklarını okula bırakırken, çocuklarımız daha okuma yazma öğrenmeden saldırılara nasıl karşılık vereceklerini öğrenmek zorunda kalıyorlar.” Ancak Kongre’nin harekete geçmesi gerekiyor.” açıklamasını yaptı.

ABD’de silahlı şiddet

Yılbaşından bu yana Amerika Birleşik Devletleri’nde silahlı şiddet nedeniyle 17.737 kişi öldü.

Ülkedeki silahlı şiddet olaylarını arşivleyen Gun Violence Archive’e (GVA) göre, bu yıl ABD’de 268 toplu silahlı saldırı düzenlendi.

Silahlı şiddet mağdurları arasında 0-11 yaş arası 113, 12-17 yaş arası 642 çocuk bulunuyor. Yaralanan 0-17 yaş arası çocuk sayısı 1894 olarak kaydedildi.

Polisin karıştığı silahlı çatışmada 587 kişi hayatını kaybetti, 361 kişi yaralandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu