Yaşam

Büyükşehir Belediyesi’ne hazırlanan gençlerden büyük başarı

Büyükşehir, Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursları ile gençlerin lise, üniversite ve kariyer hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor.

Büyükşehir Belediyesi’ne hazırlanan gençlerden büyük başarı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 yılında açtığı Özel Yetenek Sınavına Hazırlık Kurslarına katılan ve sınava giren 198 öğrenciden 89’u fiziki yeterlilik sınavlarında başarılı oldu. 2 ay süren kurs sonunda POMEM’de 17, MSÜ’de 1, BESYO’da 4, Spor Lisesi’nde 3 ve PMYO’da 5 olmak üzere toplam 30 öğrenci tüm seviyeleri tamamlayarak hedeflerine ulaştı. Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ücretsiz özel yetenek sınavı hazırlık kurslarıyla sınavlara hazırlanan gençler, desteklerinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür etti.

BÜYÜKŞEHİR GENÇLERE UMUT VERİYOR
Son dönemde hayata geçirdiği gençlik projeleriyle adından söz ettiren ve gençlere her alanda değerli destekler sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, PAEM’e hazırlanan gençlere yönelik ücretsiz hazırlık kursları, Spor Liseleri, PÖH, POMEM, PMYO, BESYO, Askeri Okullar ve Hizmet Yükseltme Sınavları bu yıl yapılacak. Büyük ilgi gördü. Ücretsiz Spor Özel Beceri Kursları ile gençlere fırsatlar sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, her yıl pek çok gencin umudu oluyor.

198 EĞİTMEN KATILDI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl açılan POMEM alımı için 118 kursiyer, Askeri Okullar alımı için 13 kursiyer, Spor Lisesi alımı için 8 kursiyer, BESYO alımı için 9 kursiyer, PMYO alımı için 50 kursiyer olmak üzere toplam 198 kursiyer 198 kişidir. toplam stajyer. katıldı.

FİZİKSEL YETERLİK TAKİPLERİ
Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde uzman antrenörler eşliğinde düzenlenen kurslara 2023 yılında 198 genç katıldı. Gençlere, girmek istedikleri okulun fiziki yeterlilik parkurları İzmit Atletizm Pisti’nde ‘Kondisyon ve Hazırlık Etabı’ ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Vezirçiftliği Spor Salonu’nda ‘Sınav Hazırlık ve Pist Etabı’ olmak üzere iki aşamada oluşturuldu. Adayların çalışmaları dönem sonuna kadar 3 grup halinde haftanın 5 günü devam etti.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu