Teknoloji

CABC özelliği Windows 11’e geliyor. Ancak CABC özelliği nedir?

Windows 11, Dev kanalında yeni bir önizleme derlemesi aldı ve PC’nizin biraz daha az elektrik kullanmasına yardımcı olacak bir özelliği güçlendirme de dahil olmak üzere bir dizi küçük ince ayar ve ekleme getiriyor.

Yapıyı önizleyin 23424Ayrıca, dizüstü bilgisayarlar yalnızca pil gücüyle değil, aynı zamanda fişe takılıyken de çalışmaya başlayarak masaüstü bilgisayarlarda da etkin olacaktır. İçerik Uyarlamalı Parlaklık Kontrolü (CABC) özellik gösterecek. Bu, yeniliklerin en öne çıkanı gibi görünüyor.

İçerik Uyarlamalı Parlaklık Kontrolü (CABC) nedir?

CABC, görüntülenen içeriğe bağlı olarak ekranın bazı kısımlarını akıllıca karartır (veya aydınlatır). “Görsel deneyimi” engellemeden güç kullanımını azaltmayı hedefliyor.

Başka bir deyişle, karartma tarafındaki küçük ayarlamalar, ekranda görüntülediğiniz görüntüde gözle görülür bir fark yaratmamalıdır, ancak bu ayarlamalar size biraz güç kazandırır.

Bu özelliği her zaman açık olacak şekilde ayarlayabilir, devre dışı bırakabilir veya CABC’nin yalnızca siz pil gücüyle çalışırken etkinleştirilmesini seçebilirsiniz.

23424 derlemesindeki diğer değişikliklerin ve yeniliklerin arasında yeni, daha büyük bir pano bulunur. Yeni kontrol paneli artık üç sütun genişliğindedir ve ekranınızda yeterince yer varsa bunun çok daha rahat olacağı tahmin edilmektedir..

Her önizleme derlemesiyle birlikte yayınlanan normal blog gönderisinde ayrıntılı olarak açıklanan olağan düzeltmeler ve küçük ince ayarlar da vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu