Haber

Deprem Dayanışması Atakum’da 1.700 Aileye Ulaştı

Kahramanmaraş6 Şubat’ta İstanbul’un merkezinde meydana gelen depremlerin ardından Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin öncülüğünde başlatılan çalışmalarla Atakum’daki depremden etkilenen 1.700 aileye dayanışma eli uzatıldı.

Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin Türkiye’yi derinden etkileyen depremlerin ardından büyük bir dayanışma seferberliği başlattığı Atakum’da çalışmalar hız kesmiyor. Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi (PAYMER) ekipleri, depremden etkilenen vatandaşların gıdadan giyime ve temizlik ürünlerine kadar birçok ihtiyacını belediyenin kendi imkanları ve vatandaşların da desteğiyle ulaştırıyor. İhtiyaç malzemelerini tırlarla afet bölgesine ulaştıran ekipler, Atakum’da yaşamını sürdüren depremzedeler için de yoğun mesai harcıyor.

DAYANIŞMA SÜRÜYOR

Atakum Belediyesi Nikah Salonları, PAYMER ve Hasan Ali Yücel Gençlik Bilim ve Sanat Merkezi’ne getirilen ihtiyaç malzemeleri belediye ekipleri tarafından Atakum’da yaşayan 1.700 aileye ulaştırıldı. Battaniye, halı, ısıtıcı, giysi ve temizlik malzemelerinin yanı sıra ailelere gıda kolisi dağıtıldı. 5 bini deprem bölgesine, 2 bini Atakum’da ikamet eden depremzedelere olmak üzere toplam 7 bin gıda kolisi ulaştırıldı. Karadeniz’in ilk gıda bankası AtaMarket’te, Atakum’da yaşayan depremzedelere yönelik faaliyetler aralıksız devam ediyor.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu