Haber

Spor camiasından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı paylaşımları

Sportopluluk, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla kutladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı milli mücadeleyle 29 Ekim 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti, 100’üncü yılını kutluyor. Spor camiası, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı resmi hesaplarından yaptığı paylaşımlarla kutladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bildirileri şöyle:

Gençlik ve Spor Bakanlığı

“Gençlikle, sporla, gururla. Yeni yılınız kutlu olsun. YÜZDE YÜZ CUMHURİYET!”

Türkiye Futbol Federasyonu

“Şanlı Cumhuriyetimiz 100 yaşında”

Türkiye Basketbol Federasyonu

“Cumhuriyetimizin 100. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve milli mücadelenin tüm kahramanlarını minnet ve saygıyla anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!”

Türkiye Voleybol Federasyonu

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verilen büyük mücadeleler sonucunda kazanılan ve Cumhuriyetle taçlandırılan milli mücadelemizin 100. yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.”

Fenerbahce

“Bugün en mutlu gün, bugün Ülker Stadı. Sonsuza Kadar Eşit Cumhuriyet!”

Galatasaray’ın

“Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kuruluş meclisinde kendisine eşlik eden tüm Galatasaraylı kardeşlerimize ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen tüm büyüklerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

Beşiktaş

“Biz her zaman Cumhuriyet çocuklarıyız, Cumhuriyeti kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde gideriz. Onurumuzla oynarız, hakkımızla kazanırız. Biz halkın takımıyız, bu ülkeye tutkuyla bağlıyız. 100 yıldır hep Cumhuriyet’in yanında, sonsuza dek birlikte olmak için yanındayız.”

Trabzonspor

“Cumhuriyetimiz Sonsuza Dek 100 Yaşındadır”

Samsunspor

“Geleceğe güçlü bir şekilde ulaşmak, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla mümkündür. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.”

Konyaspor

“Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın mutluluğuyla tek yürek olduk! Kurtuluş Savaşı’nda vatanı için canlarını feda eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.” . 29 Ekim Cumhuriyet”

Antalyaspor

“Cumhuriyet 100 yaşında! Mekanın cennet olsun büyük Atatürk. Bizler 100 yıldır olduğu gibi Cumhuriyetin, yolcusuz özgürlüğün koruyucularıyız. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!”

Fatih Karagümrük

“Cumhuriyetimiz 100. Yaşındadır! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun!”

MKE Ankaragücü

“Cumhuriyet, istiklal mücadelemizin kahramanlarının adım adım elde ettiği zaferdir! Hepimiz Cumhuriyetiz, 100. yılımız kutlu olsun Türkiyem!”

Kayserispor

“Büyük olmak için kimseyi pohpohlamayacaksınız, kimseyi kandırmayacaksınız. Ülkenin asıl amacının ne olduğunu göreceksiniz ve o hedefe doğru yürüyeceksiniz.

Herkes sana karşı olacak, seni yolundan döndürmeye çalışacak ama sen onlara direneceksin. Önünüze sonsuz engeller birikecek. Kendinizi büyük, küçük, zayıf, aletsiz görmeyerek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksınız. Bundan sonra sana büyük derlerse… Bunu söyleyenlere güleceksin. Büyük Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e saygıyla…”

Hatayspor

“Hatay sizin, Cumhuriyet bizim şahsi sorunumuzdur. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun. Nice asırlara”

Kasımpaşa

“Sesiniz kulağımızda, fikirleriniz kalbimizde. Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun”

İstanbulspor

“Bugün en büyük bayramdır. Cumhuriyet 100 yaşındadır.”

Pendikspor

“Türk milletinin karakterine, örf ve adetlerine en uygun irade, Cumhuriyetin idaresidir. Cumhuriyet, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan bir iradedir. Cumhuriyet bir erdemdir. Bir asırlık değil, cumhuriyettir.” Sonsuza dek. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.”

Rams Başakşehir

“Sonsuza Kadar Cumhuriyet. Türkiye 100 Yaşında”

GAZİANTEP FK

“Sonsuza kadar sürecek Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı kutlu olsun!”

Adana Demirspor, Rizespor, Sivasspor ve Alanyaspor da sosyal medya hesaplarında Cumhuriyetin 100. yılını kutladı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu