Teknoloji

Homeworld 3 Üçüncü Kez Ertelendi

Blackbird Interactive tarafından PC (Epic Games Store ve Steam) için geliştirilen yeni Homeworld oyunu, bu yılın Mart ayında Gearbox Publishing tarafından yayınlanarak satışa sunulacak. Ancak önceki gün yapılan duyuruyla Homeworld 3 üçüncü kez ertelendi . Peki yeni tarih ne olacak? Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir:  Homeworld 3 Savaş Oyunları Modu Ayrıntılı


Homeworld 3 Üçüncü Kez Ertelendi: İşte Güncel Çıkış Tarihi

Homeworld 3, üç boyutlu savaş sistemini klasik gerçek zamanlı strateji unsurlarıyla birleştirecek ve hikaye Homeworld 2’nin kaldığı yerden devam edecek. 13 Mayıs 2024tarihte yanımızda olacak.

Erteleme kararı Steam Next Fest sırasında yayınlanan demo sayesinde mümkün oldu. Demoyu deneyen oyuncuların verdiği geri bildirimleri dikkatle analiz ettiler. Bu bağlamda çıkış tarihinin iki ay öne alınmasının yerinde bir karar olacağı kanaatine vardılar. Ayrıca farklı kanallardan geri bildirim almaya devam edeceklerini söylüyorlar.

Hikaye açısından Homeworld 2’de yaşanan olayların ardından galaksi, Hiperuzay Geçit Ağı sayesinde berekete ve merhamete kavuşsa da, kapılarda yaşanan sorunlar nedeniyle galaksinin güvenliği de tehlikeye giriyor. Efsanenin ve dini paganizmin peşinde koşan Karan, galaksinin geleceğini tehdit eden gizemin tek anahtarı olacaktır.

Oyunda ana kampanya modunun yanı sıra PvP ve işbirlikçi çok oyunculu mod da bulunacak. Bu sayede, gerçek zamanlı strateji ve roguelike yapının birleşimiyle iki komutan, rastgele filo çatışma mücadelelerine katılabilecek. Her çatışmada filonuzu yöneterek elde ettiğiniz her zafer için çeşitli ödüller kazanabileceksiniz. PvP tarafında gerçek oyuncularla birebir, takım savaşları ve her şeyin bedava olduğu savaşlar sizi bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu